Slovan vyhral v Podolsku 2:1 po nájazdoch

26.01.2014 Celý región

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom zápase KHL na ľade ruského tímu Viťaz Podolsk 2:1 po predĺžení a samostatných nájazdoch.

Zverenci trénera Rostislava Čadu sa v prvej polovici stretnutia najmä bránili, no v 35. minúte ich poslal do vedenia gól Bakoša. Domáci vyrovnali v 46. minúte zásluhou Ivanova, v záverečných nájazdoch rozhodol o triumfe Slovana Šatan.

Priebeh zápasu:

´Belasí´ zakončia štvorzápasový trip na klziskách súperov v utorok o 16.30 h na ľade obhajcu trofeje Dinama Moskva. Najbližší domáci zápas odohrajú až po olympijskej prestávke 26. februára proti Dinamu Minsk.

Slovan neodštartoval najlepšie a už v 3. minúte sa musel brániť početnej presile domácich. Podolsk počas presilovky zatlačil súpera pred jeho bránku a vypracoval si viacero dobrých šancí. Brankár "belasých" Janus si však s pokusmi Selezňova, Golovka aj Ivanova poradil. Domáci dominovali aj v ďalšom priebehu úvodnej tretiny, Slovan sa viac-menej sústredil len na obranu a vyrážal do protiútokov. V závere dvadsaťminútovky zlikvidoval Janus veľkú šancu Kousala. Viťaz v prvej časti prestrieľa súpera vysoko 11:3.

Aj po prestávke mali navrch domáci hokejisti, aj keď ich prevaha už nebola taká veľká. Slovan si však skomplikoval situáciu dvoma vylúčeniami po sebe a musel sa prakticky štyri minúty brániť. Krátko po uplynutí druhého oslabenia však vyšla štvrtej formácii hostí pekná akcia a po Šťastného prihrávke otvoril skóre Bakoš - 1:0. "Belasých" gól nakopol a do konca tretiny si vypracovali ešte zopár nádejných šancí, domáci gólman Backlund však už puk do siete nepustil.

Aj Bratislavčania si v úvode tretieho dejstva zahrali presilovku, no nenaložili s ňou najlepšie a Backlunda prakticky neohrozili. V 46. minúte sa domácim podarilo vyrovnať, keď sa presadil Ivanov - 1:1. V 52. minúte išiel na trestnú Rozin a Slovan tak dostal šancu rozhodnúť duel vo svoj prospech. Na Backlunda vyslal niekoľko dobrých striel, no domáci gólman si poradil. Do konca riadneho hracieho času už gól nepadol. V nájazdoch rozhodol o triumfe Slovana Šatan.

Viťaz Podolsk - Slovan Bratislava 1:2 pp a sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 46. Ivanov (Kokšarov, Koroľov) - 35. Bakoš (Šťastný, Brejčák), rozh. nájazd: Šatan. Rozhodcovia: Komarov, Bondar – Deďuľa, Metalnikov, vylúčení: 2:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 4600 divákov.
Viťaz Podolsk: Backlund – Porseland, Berďukov, Selezňov, Golovkov, Rozin, Mezei, Korovkin, Kudinov –Soloduchin, Cibák, Šitikov – Afinogenov, Ziazov, Makejev – Koroľov, Kousal, Ivanov – Vasiliev, Šackij, Kokšarov
Slovan Bratislava: Janus - Štajnoch, Škoula, Sigalet, Mihálik, Mojžíš, Brejčák - Šatan, Radivojevič, Hudáček - Miklík, J. Mikúš, Bartovič - Kukumberg, Bližňák, Ölvecký - T. Mikúš, Šťastný, Bakoš

Rostislav Čada, tréner Slovana (hcslovan.sk): "V prvej tretine sme nemali dostatočný pohyb, čo bolo výsledkom dvoch predošlých ťažkých zápasov. Napriek tomu sa nám podarilo odolať tlaku domácich bojovnosťou a správnou hernou disciplínou. V druhej tretine sme vyrovnali hru a výsledkom bol vedúci gól. Výsledok sme mohli udržať, no domácim sa podarilo vo vyrovnanej tretej tretine vyrovnať. Boli sme však presvedčiví v trestných strieľaniach a preto si odvážame dva body."